Extra English – Szkoła języka angielskiego

DWUJĘZYCZNOŚĆ

DWUJĘZYCZNOŚĆ

Czym właściwie jest dwujęzyczność lub nawet wielojęzyczność? To czynne lub bierne posługiwanie się dwoma lub większą liczbą języków. A według informacji zaczerpniętych z internetu wiemy, że liczba osób wielojęzycznych znacznie przewyższa liczbę osób posługujących się tylko jednym językiem. Język ojczysty jako język podstawowy i ten drugi, który nabyło się w ciągu życia.

Czy każdy może być dwujęzyczny?

TAK! Dwujęzycznym może stać się każdy, kto odpowiednio wcześnie rozpocznie naukę języka obcego, opartej na czynnej komunikacji, gdzie praktyka jest wymuszona. To właśnie dzieci najczęściej korzystają z tej okazji poprzez przynależność do rodziny mieszanej (kulturowo, narodowościowo), lub poprzez wyjazd do obcego kraju, gdzie edukacja  wymusza na dziecku drugi język. Za dwujęzycznością lub wielojęzycznością stoją także inne aspekty. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie… ZAPRASZAMY na konsultacje.

W Extra English na dwujęzyczności znamy się bardzo dobrze. Sami jesteśmy rodziną dwujęzyczną i nasze dziecko nie mając wyjścia, posługuje się językiem polskim i językiem angielskim.

Być może właśnie wróciliście z długoletniego pobytu za granicą i obawiacie się, że Wasze dzieci nie będą miały okazji ku temu, żeby angielski nadal ćwiczyć i by ten język nadal był mocno zakorzeniony w ich życiu. Nie checie, żeby powrót do kraju spowodował, że angielski zostanie zdominowany językiem polskim. Szukacie rozwiązania, aby Wasze dzieci nie czuły się wycofane i niezrozumiane w grupie rówieśników…

Zapraszamy do nas! Nasi Native Speakerzy Matthew Potts (właściciel) oraz Jessica Pacura Malczyk z pasją i zrozumieniem pomogą Waszym pociechom w utrzymaniu dwujęzyczności.  Dzięki zajęciom w Extra English każdy aspekt języka będzie nadal praktykowany (czytanie, pisanie, wypowiadanie się, słuchanie). Tzw. Code switching to coś fascynującego… to swobodne przeskakiwanie z języka na język, czasem nawet w połowie zdania. Z nami to możliwe.

Zadzwoń i umów się na konsultację!