Misja

Extra English nastawiona jest na pomoc tym, którzy życzą sobie zarówno osiągać jak i przekraczać wyznaczone sobie cele.

Aby zapewnić naszym uczniom najlepsze środowisko do nauki, staramy się być otwarci, cierpliwi, oddani sprawie, dostosowani do potrzeb uczących się i przyjaźnie nastawieni.,

 

Matthew Potts

Urodziłem się i wychowałem w aglomeracji chicagowskiej. Mieszkałem w stanie Illinois, Missouri , w Kalifornii , w Wisconsin oraz w Niemczech, Austrii, Anglii, a teraz Polska. Pasję nauczania języka angielskiego przejąłem po moich rodzicach.

W 2006 roku zdecydowałem się na karierę w nauczaniu języka angielskiego jako języka obcego. A po ślubie z moją żoną w 2007 roku, logicznym było rozpocząć swoją karierę w Chrzanowie, jej rodzinnym mieście.

Nauczanie języka angielskiego jest nie tylko moim zawodem, ale także okazją do robienia tego w życiu co kocham, otoczony przez ludzi, którzy podzielają moją pasję.

Karina Czechowicz

Uczę się j. angielskiego w Extra English od dziecka. W rodzinnej atmosferze jaką zapewnia ta placówka zawsze mogłam liczyć na wsparcie. Wysoki poziom nauczania pozwolił mi na zdanie egzaminów – gimnazjalnego i maturalnego z bardzo dobrymi wynikami.

Obecnie jako studentka Skandynawistyki dla biznesu ze specjalnością szwedzką, pracuję w recepcji Extra English oraz jako nauczyciel wspierający.

Maciej Mielus

Jestem absolwentem filologii angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z językiem angielskim mam styczność od wczesnego dzieciństwa. Pochodząc z rodziny o nauczycielskich tradycjach, naturalnym więc krokiem było dla mnie przekazywanie swojej wiedzy dalej.

Języka angielskiego uczę się całe życie, a nauczam od pięciu lat. W tym czasie miałem okazję zdobyć doświadczenie w pracy z różnymi grupami wiekowymi, jak i z powodzeniem uczyć języka angielskiego w kontekstach zawodowych. Nauczanie traktuję jako swoją pasję i powołanie. Wierzę, że dobry nauczyciel rozwijając wiedzę i umiejętności uczniów naprawdę jest w stanie uczynić ich przyszłość lepszą.

Natalia Potts

„The limits of my language mean the limits of my world.” Ludwig Wittgenstein

Moja przygoda z j. angielskim rozpoczęła się 30 lat temu. Chęć poznawania tego języka i determinacja pchały mnie do szukania różnych form nauki. Podróże, czytanie w oryginale, obozy językowe, korespondencja z poznanymi ludźmi pozwalały mi kontynuować naukę angielskiego nie tylko na bazie podręczników. Obecnie używam języka angielskiego na co dzień, gdyż jestem żoną Native Speakera (USA).

Mogę, lubię i chcę dzielić się zdobytą wiedzą z innymi. Najwięcej satysfakcji daje mi uczenie dzieci, które naturalnie przyswajają wiedzę. Dzielenie się przyjemnością, jaka płynie z umiejętności posługiwania się językiem obcym jest dla mnie ogromna frajdą.

Jestem także mamą dziecka, które od swoich pierwszych dni życia uczy się dwóch języków jednocześnie. Daje mi to dodatkową wiedzę o przyswajaniu języka obcego i cierpliwość w czekaniu na rezultaty.

Agnieszka Mucha

Jestem osobą pozytywną, komunikatywną i kreatywną. Moja dewiza to uśmiech i życzliwość. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi ogromną satysfakcję, a język angielski jest moją pasją, którą staram się również zaszczepić u dzieci. Zetknęłam się z językiem angielskim jako dziecko, ale z jakiegoś powodu nie mogłam kontynuować kursu, czego bardzo do tej pory żałuję. Aby nauczyć się perfekcyjnie języka angielskiego po studiach postanowiłam wyjechać do Wielkiej Brytanii, gdzie spędziłam 12 lat.

Uczęszczałam tam do szkół, pracowałam, wyszłam za mąż za Brytyjczyka oraz urodziłam moją córkę Nadię, która jest dwujęzyczna. Przez wiele lat pracowałam w dziedzinach księgowości i finansów w języku angielskim, posługując się również językiem biznesu. Dzięki mojej biegłości językowej przeżyłam również moja roczną przygodę w Dubaju. Chęć do nauczania obudziła się we mnie około 8 lat temu, kiedy to postanowiłam zrobić kurs CELTA w Konsulacie Brytyjskim, nastepnie Pedagogiczne Studia Podyplomowe uprawniające do roli nauczyciela.

Zdobyłam 4-letnie doświadczenie jako lektor w Szkole Języków Obcych BabelPort w Chrzanowie oraz prowadząc zajęcia z jęz. angielskiego w domu. Dbam również o ciągły rozwój zawodowy i osobisty starając się w ten sposób doskonalić moje lekcje.

Budynek


Extra English jest przestronna, nowoczesna i dobrze wyposażana, aby sprostać oczekiwaniom uczniów w różnym wieku.

Biblioteczka naszej szkoły składa się ze słowników, książek dla dzieci, płyt DVD, CD, pozycji literatury klasycznej i nowoczesnej, a także dodatkowych materiałów dydaktycznych dla nauczycieli.

Umiejscowienie naszej szkoły w samym centrum miasta czyni z niej nadzwyczajne miejsce do nauki.

 

Partnerzy